Atletiko cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

ALEXANDER KELEMEN (Roman Luknár)

22. 08 2016 17:50 |
Roman Luknár
Roman Luknár Foto: TV Markíza

-majiteľ klubu, miestny podnikateľ

Manžel novej majiteľky klubu, podnikateľ zo starej školy. Strýko Šaňo, ako ho všetci prezývajú, zbohatol v divokých 90-tych rokoch na dovoze kožených búnd z Turecka, potom predával repasované počítače, otvoril si prvé záložne a nevestince. Hektický život na hranici zákona ho omrzel a svoje podnikanie „vyčistil“. Hrá sa na bohatého, ale má sotva 200 tisíc na účte. Teraz vlastní pár podnikov, medzi ktoré patrí aj textilná fabrika a mančaft. Jeho celoživotnou vášňou je futbal, preto aj nezmyselne dotuje Atletiko. Raz chce kandidovať na prezidenta Slovenského futbalového zväzu. Je namočený do pestrej škály podvodov a pochybných obchodov. Nejaké peniaze zarobil hneď po revolúcii a kúpil fabriku. Sám býval hviezdnym hráčom Atletiko Cvernofka a nikdy na svoju zašlú slávu nezabúda. Je to otcovský typ s bláznivým štýlom obliekania, zmenami nálady a obrovskou láskou k riadeniu jeho futbalového tímu.

Roman Luknár
Foto: TV Markíza
 


 


Profil herca: Roman Luknár

Je to známy slovenský herec, ktorý vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave.
Dlhé roky žil v španielskom Madride, kde hrával v divadlách. Po rokoch sa vrátil späť na Slovensko kde hral v rôznych slovenských, ale aj zahraničných filmoch, napr. Pokoj v duši, Tango s komármi, Kandidát.

Diváci Markízy si ho obľúbili v seriáli Kukučka, v ktorom hral Jozefa Jablonského, majiteľa Jablonky po boku Marušky Jablonskej (Anna Šišková). Aktuálne hrá v  Búrlivom víne rolu riaditeľa nemocnice Milana Fialu a od septembra aj v seriáli Atletiko Cvernofka.


Upútavka

 
Atletiko Cvernofka - v nedeľu, 9. augusta, o 20.15, na Dajto!
Sledujte celé epizody na