Atletiko cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Strach a plné gate: Takto sa nakrúcala futbalová haka

25. 10 2016 09:16 | Peter Trnovec
Milan Ondrík berie haku vážne
Milan Ondrík berie haku vážne Foto: TV Markíza

Atletiko vytiahlo tradičný bojový tanec.

Už niekoľko desaťročí strašia All Blacks (rugbyová reprezentácia Nového Zélandu) svojich súperov predzápasovým rituálom haka. Ide o tradičný bojový pokrik s presne určenou choreografiou, ktorý vychádza z vojnových tancov pôvodných obyvateľov Nového Zélandu Maoriov.

Á-tleeeee-tíííí-kóó Cvernofka!
Foto: TV Markíza
 
 

Haka má dodať hráčom odvahu, silu, má ich zjednotiť v boji a, samozrejme, nahnať strach protivníkovi. Haka má vždy jedného vodcu, ktorý bojovým pokrikom synchronizuje ostatných a pohybuje sa mimo formácie. Súčasťou tanca sú nielen mohutné pokriky a gestá, ale aj výrazná mimika.

ZAK_5482.jpg
Foto: TV Markíza
 

Ak nastupujú na trávnik All Blacks, štadión vrie napätím. Každá haka je prevedením unikátna a ide o silný zážitok, pri ktorom prechádzajú po tele zimomriavky. Nielen divákom, ale aj hráčom stojacim proti reprezentantom Nového Zélandu.

Úspešný recept na zastrašenie sa rozhodli otestovať aj v Atletiku Cvernofka v zápase proti výberu väznice. Keďže v prvom polčase dostali nakladačku, na druhé dejstvo sa poriadne namotivovali práve hakou.

 

Na nakrúcaní nechýbala ani naša kamera a podarilo sa nám zachytiť niekoľko zaujímavých záberov ako chalani predvádzali vlastnú verziu bojového tanca. Svoj príspevok k tomu, aby súper pustil do gatí, pridala aj Barbora Švidraňová.

ZAK_5541.jpg
Foto: TV Markíza
 

ZAK_5501.jpg
Foto: TV Markíza
 

Atletiko Cvernofka dnes o 23:45 na Markíze.

Upútavka

 
Atletiko Cvernofka - v nedeľu, 9. augusta, o 20.15, na Dajto!
Sledujte celé epizody na