Atletiko cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Monika Hilmerová ako ju nepoznáte. „Nemohla som povedať nie!"

06. 10 2016 10:30 | Marína Dobošová
Monika Hilmerová nahovorila denníky svätej Faustíny
Monika Hilmerová nahovorila denníky svätej Faustíny Foto: Facebook / Biskup Jozef Haľko

Načítala 25 hodín textu Denníčka sv. sestry Faustíny.

Herečka Monika Hilmerová sa svojim fanúšikom v týchto dňoch predstavuje v celkom novej úlohe. Eva Roznerová z Búrlivého vína sa totiž pred časom zavrela do štúdia, aby nahovorila audioknihu Denníček sv. sestry Faustíny.

Svätá Faustína mala včera svoj sviatok. Pri tej príležitosti biskup Mons. Jozef Haľko na svojej facebookovej stránke zverejnil rozhovor s obľúbenou herečkou o jej novom počine.

„Keď som dostala túto ponuku, už to bolo pre mňa úplnou samozrejmosťou, že na niečo také sa nehovorí nie. Mne voľakedy dávno jeden môj kamarát jedného dňa priniesol denníček Faustínky. Mal vnútorný pocit, že mi má tú knihu dať,“ vyznáva sa úprimne Monika, ktorá má s touto sväticou hlbší duchovný vzťah. V jednom filme ju dokonca aj dabovala.

Ako sa jej denníček nahrával? Je v kontakte so svätou Faustínou? Pozrite si video!


Kto bola Svätá Faustína?

Svätá Faustína sa narodila 25. augusta 1905 v malej dedine západne od mesta Lodž v Poľsku.. Keď mala takmer dvadsať rokov, vstúpila do Kongregácie sestier našej Panej Milosrdenstva. Členky tejto kongregácie sa venovali starostlivosti a výchove mladých problémových žien. Rok po vstupe do kláštora prijala rehoľný habit a meno „sestra Mária Faustína“.
Jej celý život spočíval v napodobňovaní Kristovej obety – bol to život žitý pre iných. Podľa Božej požiadavky ochotne ponúkala samú seba utrpeniu v spoločenstve s Bohom, aby tak odčinila hriechy iných. V každodennom živote sa stávala ženou milosrdenstva, prinášajúcou radosť a pokoj iným.
Po jej smrti na tuberkulózu v roku 1938 boli dokonca aj jej najbližší spoločníci ohromení, keď zistili, aké mala táto pokorná a vždy veselá sestra obrovské utrpenie a zároveň hlboké mystické zážitky.
Zdroj: http://www.zivotopisysvatych.sk/faustina-kowalska/

Nenechajte si ujsť Búrlivé víno dnes o 17.55 na Markíze!

 

Takto ju v Teleráne rozhodne neuvidíte. Foto vnútri! Adriana Poláková má zo syna modela, no pózovať by mohla aj ona.

Turjanová šokovala priznaním: Precenila svoje sily? Sledujte rozhovor s hviezdou Búrlivého vína.

Eva Máziková Sväťovi: „Dbaj na oči, prsia a spev!“ „A keď sa zavrtí okolo poroty, hneď pôjdu body hore… A nielen body!"

Upútavka

 
Atletiko Cvernofka - v nedeľu, 9. augusta, o 20.15, na Dajto!
Sledujte celé epizody na