Atletiko cover

DAJTO • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Ladislav Molnár otvorene: Žijem si svoj veľký sen

29. 09 2016 10:20 | Peter Trnovec
Laco Molnár
Laco Molnár Foto: TV Markíza

Známy futbalový brankár, tréner a najnovšie aj herec. Hosťom relácie tvárou v tvár bol známy búrlivák Ladislav Molnár.

Roky patril k absolútnej slovenskej brankárskej špičke, po skončení hráčskej kariéry plynule prešiel na trénerský post a momentálne bývalý skvelý futbalista a veľký búrlivák prerazil aj na televízne obrazovky v seriáli Aletiko Cvernofka. Pozvanie do relácie Tvárou v tvár prijal Ladislav Molnár.

Na rolu v novom komediálnom seriáli televízie Markíza ho dlho nahovárať nemuseli. Presvedčil ho najmä fakt, že by hral sám seba. Lepšie napísať rolu na telo sa asi ani nedá. "Povedal som si, prečo nie? Na prvom stretnutí, kde ma oboznámili s podrobnosťami, ma ponuka hneď zaujala. Hrať sám seba je predsa super. Chcel som tiež vedieť, ako funguje televízna či umelecká brandža a po absolvovaní kamerových skúšok sme sa dohodli, že idem do toho," spomína na prvý kontakt s Atletikom Cvernofka.

 

Keďže futbalová sféra je dlhé roky jeho kráľovstvom, trúfol si ohodnotiť aj futbalový talent jeho kolegov na pľaci. A treba povedať, že bol milo prekvapený: "Peťo Nádasdi, René Štúr, Milan Ondrík ukázali z futbalového umenia skutočne dosť. Samozrejme, na profesionálnu úroveň to nie je, ale ako amatérski hráči by sa určite nestratili."

 

Futbal je témou, o ktorej môžete s Ladislavom Molnárom debatovať do nekonečna. Podobne ako počas aktívnej hráčskej kariéry si servítku pred ústa nedáva ani teraz. "Náš domáci ligový futbal je veľmi ekonomicky a tým pádom aj kvalitatívne poddimenzovaný. Konkurovať zahraničiu je na našej klubovej scéne prakticky nemožné. A to sme my vraj ekonomický tiger Európy," neodpustí si sarkazmus na margo stavu nielen nášho futbalu.

 

Optimizmom ho nenapĺňajú ani medziľudské vzťahy a atmosféra na Slovensku. "My sme zvláštny národ. Keď sa nám ubližuje, tak sa zomkneme. Ale v okamihu, keď máme niečo spraviť my sami, čeliť konkurenčnému prostrediu, tak sa správame čudne. Na Slovensku prekvitá závisť, čo je skoro najhoršia ľudská vlastnosť. Pretože zo závisti nie je ďaleko k nenávisti. A závisť pramení z neschopnosti. A toto je veľmi rozšírené nielen v slovenskom futbale, ale povedzme si to otvorene aj v slovenskej spoločnosti!"

 

Napriek nie príliš ružovej situácii vo futbale či v spoločnosti je Ladislav Molnár šťastný. Silu a energiu mu dodáva jeho rodina: "Momentálne mám jedinú sféru záujmu, tú najkrajšiu, a tou je moja polročná dcérka. Jej venujem všetok svoj čas, ktorý mám a naozaj si vychutnávam chvíle v kruhu najbližších. Momentálne si žijem jeden veľký sen - mám dcérku, zdravého syna, rodinu a všetci sa máme radi."


Pridajte sa k nám aj na Facebooku a získate aktuálne informácie o seriáli! 

Toto sa bude diať v premiérovej epizóde seriálu Atletiko Cvernofka už dnes večer o 21.40h na Markíze. Sledujte!

 

Vitajte na Ostrove: Prejdite sa po najkrajšej ceste do práce

Šebová si podala Kemku: Trikrát si ma oklamal!

Marianna opustila Ostrov: Prvé slová, prvé slzy, prvé jedlo

Upútavka

 
Atletiko Cvernofka - v nedeľu, 9. augusta, o 20.15, na Dajto!
Sledujte celé epizody na